Otázky a odpovede

Koľko sa platí za vstup na podujatie?

Za vstup na podujatia sa neplatí, je to bezplatné.

Aký je prístup na fontánu?

Areál parku a priestorov Plávajúcej fontány je prístupný bezbariérovo a disponuje aj tolatemi a sociálnym zázemím v objekte správy parku, ktoré sú určené aj pre zdravotne obmedzených návštevníkov.

Sú nejaké obmedzenia vstupu?

Predstavenia Plávajúcej fontány sú pre všetky vekové kategórie, ale s ohľadom na efekty a nočný charakter jednotlivých show, či podujatí dôkladne zvážte návštevu detí mladších ako sú 4 roky. Podujatia či jednotlivé show Plávajúcej fontány obsahujú rôzne blikajúce, alebo zvukové efekty. Vybrané show tak nie sú vhodné pre ľudí s fotosenzitívnou epilepsiou.

Kedy sa predstavenie začína?

Keďže sa jednotlivé show či podujatia odohrávajú pod holým nebom, môže sa stať, že sa plánovaný začiatok predstavenia posunie o 10-30min. z dôvodu čakania na tmu. Informácie o plánovanom posune Vám vždy ohlási moderátor, hlas fontány, prípadne Vás o tejto skutočnosti bude informovať náš personál. V objekte správy parku (pri vstupe na kúpalisko) sa nachádzajú toalety a stánok s občerstvením, ktoré môžete počas tejto doby využiť. Ďakujeme za pochopenie a veríme, že si tak naše podujatia užijete na maximum.

Sú v okolí fontány miesta na sedenie?

Na sedenie môžete využiť drevené lavičky v blízkosti fontány, kamenné schody, prípadne sa môžete posadiť na deku, alebo len tak do trávy. Sedenie je voľné, teda je len na vás, kam sa usadíte. Každý divák má iné preferencie, niekto radšej sleduje celú scénu z nadhľadu a niekto iný je rád v prvých radoch.

Kedy je fontána k dispozícii?

Plávajúca fontána a jej prevádzka spadá pod prevádzkový poriadok Mestského parku. Podľa neho je park otvorený v mesiacoch január - jún a september - december od 06:00 - 21:00 a v mesiacoch jún - september od 05:00 - 22:00. Fontána je k dispozícii hlavne od mája do októbra a zapína sa každý deň od 08:00 - 21:50.

Kto sa môže a kto sa naopak nemôže zúčastniť na podujatiach?

Podujatia sú organizované pre všetkú verejnosť, ktorá spĺňa prevádzkový poriadok Mestského parku.

Účasť na jednotlivých podujatiach nie je povolená pre:
  • osoby vykazujúce známky opitosti, vplyvu omamných látok, agresivity, či osoby, ktoré svojím správaním ohrozujú či obťažujú iných divákov - usporiadateľ si vyhradzuje právo takýchto divákov nepustiť, či dokonca vykázať počas predstavenia
  • osoby vykazujúce príznaky ochorenia COVID-19
  • osoby, ktoré pri sebe majú akékoľvek predmety ohrozujúce či obmedzujúce zdravie alebo bezpečnosť celého predstavenia, ako napr. zbrane, pyrotechnika, chemikálie atp. - správca parku si vyhradzuje právo takýchto divákov nepustiť, či vykázať z areálu

Za akého počasia sú podujatia organizované?

Fontána a jej prevádzka úzko súvisí s aktuálnymi poveternostnými podmienkami. To znamená, že počas priaznivého počasia fontána funguje v riadnej prevádzke, no pokiaľ sa počasie zhorší, prevádzkovateľ si vyhradzuje právo podujatie presunúť, či dokonca aj zrušiť.
V prípade nepriaznivého počasia:
  • v prípade negatívnej predpovede je možné v deň konania či deň vopred predstavenie zrušiť,
  • predstavenie môže byť prerušené (aj opakovane) v prípade dažďa a prípadne úplne zrušené a presunuté na vybraný deň,
  • po horúcich letných dňoch môžu nasledovať chladné letné večery, preto je dobré vziať si teplé oblečenie a vhodnú obuv
  • počas predstavenia je možné používať dáždniky, avšak iba na miestach, kde nebudú zavadzať ostatným divákom vo výhľade

Ako sa vieme dostať k fontáne?

MHD

V Košiciach sú viaceré možnosti, ako sa dostať do mestského parku, a to buď električkami, alebo autobusmi číslo:

2356R1

10151617192123242729303357

na zastávku Staničné Námestie.
Je možnosť využiť aj zastávku Jakabov Palác a pešo približne 2 až 3 minúty do mestského parku. Na tejto zastávke stoja nasledovné spojenia:

16171921232425272930337172

Nočná MHD

Zo zastávky Staničné Námestie odchádzajú v nočných hodinách autobusové linky, ktoré vyrážajú na rôzne smery Košíc, takže sa dostanete kdekoľvek potrebujete

N1N2N3N4N5N6N7Zastávka staničné námestie

Zastávka Jakabov Palác

Pešo

Pokiaľ ste však dobrodruhovia a chcete spoznávať našu krásnu metropolu, môžete sa odviesť električkou či autobusom do úzkeho centra mesta a odtial prejsť pešo do mestského parku (napríklad z Námestia maratónca mieru chôdzou cca 1,1 km – 14 minút, z Námestia osloboditeľov idete cca 1 km – 11 minút či priamo zo železničnej stanice je to 300m za zhruba 3 minúty)

Zdieľaná doprava

Bolt predstavuje spoločne s bežnými taxi službami spôsob, ako sa pohybovať po meste Košice. Cez aplikáciu mobilného telefónu k vám objednané auto dorazí za pár minút. Bolt, Antik či Sharengo spoločne predstavujú možnosti zdieľanej ekologickej dopravy po meste Košice a ponúkajú možnosť zapožičania elektro áut, motocyklov, skútrov, kolobežiek či bicyklov.

Autom

Auto je možné zaparkovať na platených či neplatených parkoviskách v okolí mestského parku. Na mape nájdete vyhradené miesta na bezpečné parkovanie. Vyvarujte sa parkovaniu v uliciach - presnejšie rezidenčným zónam, ktoré sú vyhradené pre rezidentov mesta.

Doprava vlakom alebo autobusom

ných staniciach, ktoré sú vedľa seba. Hlavná vlaková stanica je od mestského parku vzdialená približne 3 minúty a autobusová približne 5 minút pešo. Informácie o cestovných poriadkoch autobusov a vlakov: cp.sk