Otvorenie kultúrnej sezóny 2022


Počas posledného júnového víkendu boli na fontáne organizované prvé dve podujatia novej sezóny.


Zdroj: Facebook - Mesto Košice
Otvorenie fontány


V piatok večer sme spoločne s našimi hosťami otvorili sezónu 2022 na Plávajúcej fontáne. Tento rok prešla fontána ďalšou fázou obnovy a pribudli na nej nové čerpadlá, nové vodné a svetelné efekty. Novinky sme postupne predstavili publiku počas slávnostného otvorenia sezóny.

Návštevníci Mestského parku, v ktorom sa fontána nachádza, prvýkrát videli päť čerpadiel s novým vejárovým efektom, ktorý nesie oficiálny názov „finger nozzle“. Vodný efekt sa podobá ľudskej ruke a vytvára sedem vodných lúčov. Čerpadlá s novým efektom sú rovnomerne rozdelené na celom pontóne fontány. Novinku je možné kombinovať s ostatnými efektmi a dokáže vykúzliť nádherné vodné divadlo.

Zdroj: Team Plávajúcej FontányĎalšou novinkou sú svetelné otočné hlavy. Tie zabezpečujú nový typ nesvietenia celej fontány, čím vylepšujú atmosféru podujatí. Zatiaľ sme využili len zlomok možností nových otočných hláv. Na ich aktívnejšom zapojení do vodných show pracujeme a postupne počas sezóny Vám budeme predstavovať, kam až siaha potenciál tejto novinky.

Zdroj: Team Plávajúcej FontányOtvorenie fontány bolo odprevádzané živým hudobný vystúpením, ktoré sme pripravili spoločne s Asociáciou dídžejov a hudobných producentov Slovenska DJ Camp. Ako prvý sa svojím trackom predstavili spoločne Tom Case a Inkognito DJ. Následne prebrali štafetu naši vzácni hostia, ktorí predstavili kultúrny program fontány aj Košického leta. Po ich vystúpení už nasledovalo samotné slávnostné otvorenie fontány primátorom mesta Košice, Jaroslavom Polačekom.

Zdroj: Facebook Mesto KošiceZdroj: Facebook Mesto KošiceV rámci krátkej show sa prihovoril divákom Conrad a na motív piesne “Páslo dievča pávy” sa prvýkrát predstavili vodná a svetelná show už aj so zapojením nových efektov.

Po slávnostnom otvorení fontány nastúpil za hudobný pult DJ Carlo z Funrádia, ktorý ukončil veľkolepé otvorenie sezóny 2022.Lasica Show


Prvým podujatím po oficiálnom otvorení fontány sa stala vodno-hudobno-svetelná show venovaná Milanovi Lasicovi. Touto show sme chceli vzdať poctu hercovi, spevákovi, textárovi, režisérovi, ale aj riaditeľovi, pre Košičanov známeho, Art Film festu.
Predstavili sme jeho najpamätnejšie chvíle na televíznej obrazovke počas premietania na vodnej clone a vybranými skladbami sme vzdali hold aj jeho hudobnej tvorbe.

Zdroj: Facebook Mesto KošiceZdroj: Team Plávajúcej FontánySme radi, že show venovaná maestrovi sa tešila veľkému záujmu a ďakujeme za povzbudzujúcu spätnú väzbu.

Ak by ste si chceli večer venovaný Milanovi Lasicovi pripomenúť, budete tak môcť čochvíľa urobiť cez kompletný playlist odohraných skladieb počas Show Lasica uverejnený na našom webe aj sociálnych sieťach.

Ak chcete byť o novinkách a podujatiach informovaní ako prví, sledujte náš web a sociálne siete.Čo bude nasledovať?


Počas celého leta je pripravených viac ako 17 kultúrnych podujatí, ktoré pozostávajú z projekcií filmov, talkshow so zaujímavými hosťami či rôznych show venovaných pocte umelcom, ktorí sa významne zapísali do povedomia na slovensku, ale aj v zahraničí.

Harmonogram podujatí nájdete na našej webovej stránke a na našich sociálnych sieťach.

Kultúrny harmonogram na fontáne pre mesiac Júl.Sezóna je plnom prúde, ale my neprestávame pracovať a pripravujeme niekoľko noviniek. Najväčšou je mobilná aplikácia Plávajúcej fontány. Aplikácia prinesie okrem aktuálneho prehľadu, článkov a informácií aj upútavky a pozvánky na plánované podujatia alebo najčerstvejšie novinky o fontáne. Hlavnou funkcionalitou, na ktorú sa už určite tešíte, bude možnosť nechať si zahrať skladbu na želanie. V súčasnosti doľaďujeme posledné detailu v spolupráci so Správou Mestskej Zelene v Košiciach.

Ukážka mobilnej aplikácie plávajúcej fontány.