6
Členi
2057
Odpracované hodiny
9
Podujatí

Sme team mladých inovatívných ľudí s chuťou a odhodlaním.

V roku 2021 sme ako dobrovoľníci v spolupráci s príspevkovou organizáciou Správa mestskej zelene v Košiciach obnovili jedinú multimediálnu fontánu v Košiciach a na Slovensku. Plávajúca fontána dominuje mestskému parku v Košiciach, ktorá je unikátna práve svojím prívlastkom plávajúca. Fontána je skonštruovaná skutočne tak aby jej oceľová konštrukcia dokázala plávať na vodnej hladine. Podobné multimediálne fontány je možné nájsť aj v zahraničí ako napr.: Budapešť (HU), Nyiregyhaza (HU), Křižíkova fontána, Praha (ČR) či Poľsku. No na málo, ktorej fontáne prebieha kultúrna prevádzka.
V rámci obnovy fontány došlo k zásadným zmenám v jej prevádzke. Najväčšou zmenou prešiel software využívaný na prevádzku fontány, ktorý bol vytvorený na mieru pre túto fontánu. Prostredníctvom neho je možné priamo ovládať fontánu, zapínať a vypínať jej jednotlivé časti či ovládať projekciu. Fontána bola ďalej digitalizovaná formou pridávania rôznych fyzických kompontov, ktoré je možné riadiť pomocou nového softwaru. Vylepšil sa aj audio systém fontány a to výmenou časti stávajúceho systému a doplnením bezdrôtových mikrofónov.

Ďalším zásadným krokom bolo obnovenie kultúrnej prevádzky na plávajúcej fontáne, ktorá posledné roky zásadne utrpela. Počas leta 2021 sa nám podarilo zorganizovať sériu rôznych kultúrnych podujatí. Jednalo sa o podujatia s živou hudbou, filmové projekcie rozprávok, kultových filmov či filmov z archívu slovenského filmového ústavu (SFÚ). Na fontáne sa nám podarilo zorganizovať aj niekoľko rôznych vodno-svetelno-hudobných show na rôzne témy napr. história Košíc či mashup filmov.
Plávajúcej fontáne dominuje aj jeden nezvyčajný prvok, ktorý je unikátny v rámci celej Európy. Fontána dokáže zahrať skladbu na želanie a prostredníctvom umelej inteligencie sa generuje vodno-svetelná show, ktorá je následne prehrávaná s vybranou skladbou.